1. Grupa O. Pio zaprasza jutro na spotkanie modlitewne. Początek nabożeństwem o godz. 17 30
  1. W najbliższą środę, 1 marca, posypaniem głów popiołem, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Porządek Mszy świętych w Środę Popielcową: 6 30, 8 00, 15 30 i 18 00. Jest to dzień wyciszenia i postu ścisłego. Nie będzie wyjątkowo wtedy wieczornego rozważania Słowa Bożego z niedzieli, adoracji Najświętszego Sakramentu czy też innego nabożeństwa, jak to jest w zwyczaju u nas w każdą środę o godz. 19 00 .
  1. Wielki Post to czas nabożeństw ku czci Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa z rozważaniami przygotowanymi przez grupy działające przy naszym kościele odprawiana będzie w każdy piątek o godz. 17 00, a dla młodzieży w każdą środę o godz. 19 00. W niedziele natomiast o godz. 17 15 śpiewane będą Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
  1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W Pierwszy Czwartek nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i do służby w Kościele zostanie odprawione o godz. 17 30. W Pierwszy Piątek dodatkowa Msza św. o 15 30. Spotkanie modlitewne w Pierwszą Sobotę rozpocznie się o godz. 16 00.
  1. Koncert wielkopostnych pieśni pasyjnych w wykonaniu Jacka i Kuby Mielcarków odbędzie się w piątek, 3 marca, o godz. 19 00 w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Darmowe wejściówki do nabycia w kasie LOK i w zakrystii.      
  1. W sobotę, 4 marca, w święto świętego Kazimierza, królewicza, na Mszy św. o godz. 6 30 będziemy modlić się w intencji br. Kazimierza Jaworskiego z racji jego imienin.
  1. W zakrystii dostępne są nowe numery prasy katolickiej a w niej ciekawe artykuły o tematyce wielkopostnej i nie tylko. Zachęcamy do lektury. W ubiegły poniedziałek powrócił z renowacji do prezbiterium naszego kościoła obraz Pokłon Pasterzy Szymona Czechowicza. Dziękujemy za wsparcie duchowe i materialne na rzecz naszego kościoła, klasztoru i ubogich.